Briose cu visine

de Julie in Prajituri, 14 Iul 2010 | 8656 vizualizari

COMENTARII (39)

rivka 1

14.07.2010, 09:35

o ca frumoase sunt le fac si eu!

Ina 1

14.07.2010, 09:53

Ti-au iesit super frumoase si pufoase!!! Le pun la favorite, pana m-oi cadorisi si eu cu o tava de briose

gaby_duceag 1

14.07.2010, 09:55

suuper!

lia maria 1

14.07.2010, 10:03

ce frumoase sunt

Julie 1

14.07.2010, 10:12

Multumesc mult tuturor! Ina, eu nu am gasit forma speciala de briose asa ca mi-am luat forme mici , individuale.

Miha 1

14.07.2010, 11:35

Frumoase briose ai facut.

Rocsi 1

14.07.2010, 11:43

cat de bine arata

mena29 1

14.07.2010, 12:02

Ce frumoase sunt

janet 1

14.07.2010, 13:08

De nota 24! Felicitari!

anisoara 1

14.07.2010, 13:54

Ina 1

14.07.2010, 17:21

acum vad ca sunt forme individuale... Nu ruginesc, Julie? Ca eu d-aia nu mi-am luat asa....mi-e teama Imi plac alea teflonate, dar cu astea poti face mai multe deodata....

ionix 1

14.07.2010, 19:21

suuuuuper... si eu am forme de astea... la favorite clar

ionix 1

14.07.2010, 19:23

@Ina....mie nu mi-au ruginit inca... au fost foarte ieftine dar nu-s foarte practice pt ca nu-s foarte inalte sunt mai mult late

Julie 1

14.07.2010, 20:26

Multumesc tuturor pentru furculite si aprecieri!

Julie 1

14.07.2010, 20:30

Ina, nici ale mele nu au ruginit inca...Au dezavantajul ca sunt foarte mici si nu pot pune si hartia pentru briose - ai dreptate Ionix. Dar eu mai fac briose si in forme de budinca pe care le cumpar din carrefour.Acelea sunt insa prea mari...

Laly 1

14.07.2010, 21:11

Ce bunatai si ce frumuseti,cred ca ai facut mai multe nu? Doar suntem o armata

Ina 1

14.07.2010, 21:20

cert e ca trebuie sa-mi iau si eu individuale sau nu.....abia astept sa fac si eu briose, ca toate imi faceti pofta!

Julie 1

14.07.2010, 21:22

Laly,bineanteles ca hranim toata armata!Am facut destule!

Julie 1

14.07.2010, 21:24

Ina, asteptam sa vedem si frumusetile tale! Am descoperit de curand pe blogul lui Lira si mai multe filmulete cu moduri de decorare al brioselor.Super tare! Sunt pe net dar eu nu le vazusem pana acum.Le puteti vedea si voi aici:
http://arome-din-bucatarie.blogspot.com/2010/04/cum-decoram-brioselemuffins.html

Bucataras Medi 1

14.07.2010, 21:42

excelent arata........5 furci si aplauze................

Julie 1

14.07.2010, 21:44

Multumesc mult ,Medi

Ina 1

14.07.2010, 21:52

super link-ul de pe blogul Lirei

Julie 1

14.07.2010, 21:59

Da,Ina. Eu m-am indragostit de briosele animalute!

vanilla 1

15.07.2010, 09:35

super....mie tare mult imi plac visinele asa ca trebuie sa incerc neaparat reteta ta!!!

Julie 1

15.07.2010, 16:49

Vanilla,spor la pregatit!

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

ieri la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase