Falafel de post

de Rocsi in Mancaruri de post, 2 Oct 2017 | 14371 vizualizari

COMENTARII (23)

RODIMUR 1

02.10.2017, 20:41

N-am mâncat, dar sunt chiar curioasă. Dacă l-ai făcut tu, sigur e bun!

katty 1

02.10.2017, 20:51

Delicioase!

Rocsi 1

02.10.2017, 20:51

Rodica, sa stii ca este foarte bun. De fapt, daca iti place nautul, iti place si acest preparat!

vasimur 1

02.10.2017, 21:08

MotanLaOale 1

02.10.2017, 21:09

RODIMUR 1

02.10.2017, 21:18

Nici năut n-am mâncat, dar am încredere în ceea ce gătești tu! În fapt, eu sunt cam conservatoare și nu prea risc, în nici o privință. Ce n-am mâncat, studiez îndelung, miros, întorc pe toate fețele, întreb de ingrediente și numai dacă am încredere în cine gătește, gust...Dar, cum am scris, în tine am încredere!

Rocsi 1

02.10.2017, 21:34

Rodica, sa stii ca si eu sunt foarte sceptica cand vine vorba de ceva nou. La noi in familie se merge mai mult pe mancarea clasica. Nautul seamana la gust cu fasolea, doar ca boabele sunt putin mai "innecacioase" daca pot sa zic asa, iar cele de fasole sunt usor mai fainoase in general.

Rocsi 1

02.10.2017, 21:34

Multumesc tuturor!

RODIMUR 1

02.10.2017, 21:45

Rocsi, mi-ai explicat atât de bine, încât m-am lămurit în privința năutului. Cred că mi-ar plăcea, dacă seamănă cu fasolea. În rest, și noi optăm pentru mâncarea clasică, tradițională...

Panacris 1

02.10.2017, 22:49

oanapl 1

02.10.2017, 23:08

Ce bine arată!

Valclaudia 1

03.10.2017, 06:03

as servi si eu, arata bine ce ne-ai adus!

mirela0911 1

03.10.2017, 09:12

Nu am mancat niciodata naut, dar asa ma tenteaza! Poate o sa incerc odata!

kytz 1

03.10.2017, 10:00

Chiar îmi oprisem ochii pe rețeta lui Edith și mă gândeam să o prestez! Îmi place mult năutul și vroiam ceva cu aer oriental! Arată foarte bine!

dantes 1

04.10.2017, 13:09

Bun!

Ancutsa 1

04.10.2017, 22:10

Foarte frumoase! Nu am mai incercat, sunt curioasa cum sunt!

mihaelar63 1

05.10.2017, 11:13

Ar trebui sa incerc si eu

Rocsi 1

05.10.2017, 21:12

Va multumesc mult pentru aprecieri!

miki_a 1

17.11.2017, 08:56

De încercat în acest post!

Bya Ralu 1

18.11.2017, 01:20

Rocsi 1

18.11.2017, 20:20

Miki, Bya, va multumesc!

Panacris 1

23.11.2017, 10:18

Rocsi 1

23.11.2017, 20:41

Cris

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

ieri la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase