Waffe Mickey Mouse

de Oana in Dulciuri, 9 Dec 2009 | 11324 vizualizari

COMENTARII (25)

luminita20_2006 1

09.12.2009, 12:19

vai da ce simpatice sunt

rivka 1

09.12.2009, 12:57

ce dragute sunt...nu am mancat niciodata ....
ce SCUMP e ala micu

rivka 1

09.12.2009, 12:57

si ce ochi mari si frumosi are vladutz

Miha 1

09.12.2009, 13:20

Aparatul este super, iar baietii...mmmm...deliciosi.

Oana 1

09.12.2009, 13:41

Multumim pt. laude Vlad a mancat 5 mickey , nu se mai oprea

liana_geicu 1

09.12.2009, 13:56

Ce frumoase sunt!

crisad 1

09.12.2009, 16:09

cumintica oana cumintica .ar tb sa primesti de acum inaine pana la craciun cate un cadou stiu ca nu e frumos sa intrebi dar ai idee de unde l-a cump si cam cat costa ?

Oana 1

09.12.2009, 16:37

Crisad, din Carrefour l-a luat Sotul cu baietelul cel mare au fost la cumparaturi si mi-au spus ca "s-au intalnit " cu Mosu' Vladut a precizat apoi ca m-au pacalit, ca l-au cumparat ei A fost 150 ron.

Oana 1

09.12.2009, 16:38

Asta mic al meu, Stef, s-a trezit acum si striga "papa". S-a dus in bucatarie, a luat un mickey, i-a mancat urechile , apoi s-a dus si a mai luat inca unul I-a lasat fara urechi

danygospodina 1

09.12.2009, 16:44

Si la gust sunt mai bune, nu? Vreau si eu vafe cu urechi.

ramo_cata 1

09.12.2009, 17:16

hmm vreau si eu vreau si eu...si waffe si aparat( )..

Oana 1

09.12.2009, 19:10

Mmm, Dany, sunt foarte bune Nu mai am nici una Ramo, poate gasesti la Carrefour...

Bucataras 1

10.12.2009, 06:53

Bai, dar priviti catelul de pe pijamaua lui Cata cit de suparat e ca maninca doar ala micu' si lui nu i-a dat Oana

rivka 1

10.12.2009, 09:57

da chiar , hahaha , ce spirit de observatie ai

Oana 1

10.12.2009, 10:29

Stai linistit, Bucataras, ca infuleca de zor doar ca n-a vrut sa apara in poza

Michelle 1

10.12.2009, 13:05

sandytza 1

10.12.2009, 16:50

ce idee buna chiar imi place . De wafe chiar nu am vazut aparat cu desene, numa de paine prajita si sandwiciuri.

Bucataras Dragos 1

12.12.2009, 23:53

ai niste copii frumosi si norocosi!

Oana 1

13.12.2009, 11:22

Multumesc!

Bucataras Dragos 1

14.12.2009, 10:34

Oana tin sa te anunt ca am facut waffe.
In dimineata asta am zis " Hai sa incerc waffele Oanei!" . Insa nu aveam aparat pentru waffe si m-am gandit sa experimentez ceva: Sa le fac la sandwichmaker. Am facut aluatul , am incis "cuptorul" si au iesit niste triunghiulete delicioase pe care le-am servit alaturi de o lingura de dulceata de trandafir si o cana cu lapte. Delicioase! Deci se pot face si cu sandwichmakerul dar nu au acelasi gust...pana imi iau aparatul de waffe mai fac asa...
P.s. deseara fac iar waffe

Multumesc pentru reteta

Oana 1

14.12.2009, 12:44

Hi, hi, super ideea! n-am incercat sa vad cum ar iesi in aparatul de senvisuri...dar sunt bune, nu?

Bucataras Dragos 1

14.12.2009, 12:46

da foarte bune

danis 1

31.03.2010, 23:24

bune bune nu gluma

cccris 1

31.03.2010, 23:29

oare nu merg facute si in tigaie? Lasa ca incerc eu intr-o zi cind am timp. Ce le poate face special aparatul decit sa le incinga?

Oana 1

31.03.2010, 23:50

Cred ca merg facute, cris, ca niste clatitute...incearca

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Salată cu burrata și jamon - Rețeta rapidă și plină de savoare

ieri la 10:47

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

pe 25.06 la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase